Dziennikarz i zaklinacze

Moje historie o koniach, naturalnych metodach ich szkolenia, opisy ciekawych przypadków i refleksje jeździeckie. Ku pożytkowi zainteresowanych. Jurek Sawka, koniarz i dziennikarz

Wpisy

 • piątek, 20 września 2013
  • Kolejny tryumf Sang Janga

   W dniu Wielkiej Wrocławskiej (8 września) Sang Jang zadebiutował w gonitwie płotowej na dystansie 2600 metrów. To było wyzwanie i wielka niewiadoma. Sang dał radę. Wygrał lekko o kilka długości. Jego krótka kariera wygląda imponująco: na cztery starty trzy zwycięstwa i raz trzecie miejsce. I pomyśleć, że jeszcze w ubiegłym roku mógł wylądować na włoskim talerzu.

   Koń jest teraz własnością, zaprzyjaźnionej ze mną,  p. Krystyny Łukasiewicz. Nie musiałem Krysi długo namawiać na jego zakup. Jak zobaczyła filmik z jego buńczucznej młodości od razu podjęła decyzję. Zarządzanie jego karierą  nowa właścicielka scedowała na mnie. Trenerem konia nadal jest Robert Świątek. W przyszłym roku planujemy start Sang Janga w Wielkiej Partynickiej, za dwa lata w Wielkiej Wrocławskiej.

   Jak będzie progresował tak jak teraz, jak będzie rósł w siłę, jak zachowa bojowego ducha, to pójdziemy na całość. Marzy się nam to co wszystkim folbluciarzom: najwyższe trofea.

    Radość zwycięzców: czeski dżokej Michal Kubik finiszuje na Sang Jangu.

   Fot. Małgorzata Kuriata 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Kolejny tryumf Sang Janga”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   dziennikarzizaklinacze
   Czas publikacji:
   piątek, 20 września 2013 08:39